Най-добрата страна на аквакултурата и консервирането

Търсене Моля, попълнете това поле Европейски парламент Търсене Меню Начална страница ЕС в действие Икономика Политика на сближаване Граждани Външни отношения Съдържание

Местна Инициативна Група (МИГ) Дряново – Трявна – В сърцето на Балкана

Местна Инициативна Група (МИГ) Долна Митрополия – Долни Дъбник

„Създаване и развитие на Регионални иновационни центрове (РИЦ)“

В Испания, Франция и Италия преобладаваха двучерупчестите мекотели (миди, стриди и венерини миди), а в Гърция се отглеждаха преди всичко лаврак и пагел.

-  Какви технологии се използват в аквакултурите в България?

Комисията насърчи обмена на информация и най-добри практики между държавите членки чрез различни семинари и срещи. Като последваща мярка, тя улесни координацията на националните мерки, предвидени в МНСП.

"При нас производството е с почти безотпадна технология. То по никакъв начин не натоварва природата - ние изкуствено създаваме рибките, изкуствено ги угояваме и всъщност това, което произвеждаме, се гарантира от покупката на висококачествени фуражи, предимно от чужбина", разказа Иванов, като допълни, че целта им е затворен производствен цикъл – от излюпването на рибката до крайния продукт, който отива на пазара.

Агропрогноза: Високи температури и валежи през следващата седмица

Плаващи кейове на язовир Батак помагат за безопасното влизане и излизане от водата и решават проблема с постоянната промяна на водното ниво Проектът "Плаващи кейове Острова" на язовир Батак е иновативен за територията, тъй като решава основния проблем с постоянната промяна на нивото на водата, която затруднява безопасното влизане и излизане от водното тяло. Това каза пред журналисти

Създаване и развитие на тематично фокусирани лаборатории

Секторът обаче отбеляза добър напредък в области като осигуряването на наличието на качествени продукти за потребителите и гарантиране на устойчивост на околната среда.

различни растения, разказва д-р Милена Кръстанова от „Аквапоникс България“. „Центърът за аквапоника в България ще се развива в няколко направления успоредно и това е негово преимущество пред тези, които се намират в Европа – научноизследователска дейност, образователна дейност, производство в големи мащаби в контролирана среда и агротуризъм. Обучителният туризъм чрез демонстрация на аквапоничната технология ще бъде също дейността, която ще развием, тъй като аквапониката е отличен модел да се аквакултурите обяснят много принципи на науката.“, обяснява още д-р Кръстанова. Затвореният кръг на системите позволява растенията да усвояват хранителните вещества от водата на рибите, а след това пречистената вода, отново да се връща при аквакултурите.

създаване на смарт приложения за директни продажби, къси вериги и регионални продукти).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *